Současnost SDH

Obec Benešov( www.benesov-u-boskovic.cz) má v současné době, ze zákona o požární ochraně, zřízenou výjezdovou jednotku, kterou tvoří 21 členů. Jednotka je zařazena do skupiny  JPO III a má dvě zásahová družstva.

Činnost hasičského sboru dnes nespočívá pouze v hašení požárů, ale i v celé řadě různých technických zásahů. Členové jednotky jsou držitelé platných oprávnění o způsobilosti vykonávat dané funkce u jednotky. Každý člen je během roku řádně přeškolen a seznamován s novými prostředky a technikou.

V letošním roce byla do výjezdu zařazena cisterna CAS K25 LIAZ. Po celkové opravě vozidla byla doplněna plovoucím čerpadlem, motorovou  pilou a elektrocentrálou. Při zdolávání požárů a jiných mimořádných událostí slouží také dopravní automobil A-31 s požární stříkačkou PS 12.

Starší nahrazená  cisterna CAS 25 Š 706 RTHP  slouží jako záložní vozidlo.

Fotogalerie na Zásahy, závody, školení , Technika , Výstavba hasičské zbrojnice 2009 , Kulturní akce