Obec Benešov

Benešov vznikl jako tvrz, nebo zemanství s hospodářským dvorem. V roce 1610 měla obec již dvacet stavení a stoji pečeť s běžícím jelenem. Po zrušení hradišťského kláštera byl vytvořen náboženský fond    a z jeho výnosu byl na místě tvrze postaven kostel. Východní část obce tvoří místní část Pavlov, založená v roce 1755 zároveň s dvorem u rybníka. Dvůr sloužil jako poboční sídlo kláštera Hradišťského.

Obec Benešov leží v krajinářsky zajímavém parku Řehořkovo Kořenecko mezi vrcholy Paprčem (721m n. m.) a Skalkami (735m n. m.). V katastru obce se nachází přírodní rezervace Pavlovské mokřady a přírodní památka Horní Bělá.

V současné době je v obci evidováno 647 obyvatel. Stále mnoho lidí musí za prací dojíždět do okolních obcí či měst, ale občané také našli nové pracovní příležitosti ve firmách DOPES Benešov, Benedio s.r.o., ZD Skály, Handicap, které působí v katastru obce.

V obci pracuje patnáctičlenné zastupitelstvo část kterého tvoří pětičlenná rada obce. Tato instituce zajišťuje chod obce a úkoly, které ukládá zákon o obci. Řeší připomínky, dotazy občanů a nemalou pozornost věnuje obnově a rozvoji obce. V rekonstruovaném zdravotním středisku pro spokojenost všech občanů pracuje praktický lékař, zubní lékař a dětský lékař. Celkovou část 8 650 000 Kč si vyžádala oprava základní školy, kterou navštěvuje 130 žáků a nemalou část mateřská škola, kterou navštěvuje 18 dětí. Pro spokojenost občanů při nákupech potravin i průmyslového zboží nabízí své služby SD Jednota Boskovice(https://www.jednotabce.cz/), Pekárna Dopes(https://www.dopes.cz/),  Restaurace Morava (www.restaurace-morava.cz).

V obci je celá řada soukromých podnikatelů pracujících v rozmanitých řemeslech, nebo obchodní síti, či dalších službách pro občany, které nabízí nejen našim obyvatelům obce Benešov, ale i přilehlému okolí. Rozvoj obce je zajištěn rozsáhlou výstavbou rodinných domků, a tudíž nárůstem obyvatelstva v obci.

Další informace hledejte na benesov-u-boskovic.cz